Град Варна официално посрещна състезателките от националния отбор по художествена гимнастика броени дни преди началото на 42-ото Европейско първенство. Елитните ни гимнастички бяха приветствани в емоционална и празнична атмосфера пред Двореца на културата и спорта, който ще бъде арена на състезанията.
На фокус е бъдещият шампионат
Предстои столицата на Черноморието да събере най-добрите таланти в художествената гимнастика от цяла Европа. Очакванията за голям интерес са огромни, като домакините са подготвили отлични условия за провеждането на мащабния форум.
Българските грации ще представят страната ни пред хиляди родни фенове и милиони зрители, които ще наблюдават състезанието дистанционно. Варна се утвърждава като знаково място за големи спортни събития, а подкрепата на публиката се очаква да бъде ключов фактор за представянето на българския тим.
Предстоящото 42-ро европейско първенство е сред най-важните спортни събития за годината, подчертаващо високото ниво на развитие на българската художествена гимнастика.
Снимка: bta.bg







