Отлично представяне на българската атлетка в Атина
Българската състезателка в тройния скок Габриела Петрова демонстрира страхотна форма по време на международния турнир по лека атлетика „Filothei Women Gala“, който се проведе в гръцката столица Атина.
Петрова завоюва второто място, след като записа най-добрия си резултат за сезона – 14.29 метра. Българката постигна това постижение още във втория си опит. В хода на състезанието тя добави успешни скокове от 14.03 и 14.10 метра, които затвърдиха стабилното ѝ представяне, въпреки наличието на три неуспешни опита.
Освен престижното сребърно отличие, Габриела Петрова постигна и основната си цел за деня – покриване на квалификационния норматив за участие в предстоящото Европейско първенство по лека атлетика в Бирмингам. Този успех е поредното доказателство за високия спортен дух и подготовка на българската атлетка в една от най-конкурентните дисциплини.
Състезанието в Атина отново постави фокуса върху потенциала на българските лекоатлети на международната сцена и дава увереност за доброто представяне на Петрова на големия спортен форум на Стария континент.
Снимка: bta.bg








