Броят на загиналите при тежкия инцидент в мароканския град Фес, където жилищна сграда се срути неочаквано, се е увеличил до 15 души. Това съобщиха днес официални представители на мароканската прокуратура, цитирани от Франс прес.
Припомняме, че първоначалните данни от вчера сочеха за деветима загинали след срутването, което предизвика мащабна спасителна операция в гъсто населения район.
Информацията от местните власти потвърждава, че спасителните екипи продължават работа на терен. Към настоящия момент петима души, пострадали при рухването на конструкцията, се намират в болнично заведение, където получават необходимата медицинска помощ.
Разследването по случая за изясняване на причините за фаталния инцидент продължава под надзора на прокуратурата.
Снимка: bta.bg








