Дисциплинарната комисия към БФС наложи тежки наказания след ескалация на напрежението по време на мач
Дисциплинарната комисия (ДК) към Българския футболен съюз (БФС) взе решителни мерки след инцидентите по време на домакинския мач на „Берое“ срещу „Септември“. Старозагорският клуб бе санкциониран заради недопустимо поведение на част от публиката, което прекъсна нормалния ход на спортното събитие.
Общата стойност на паричната глоба, наложена на клуба, възлиза на 8589.70 евро. Освен финансовата санкция, БФС взе крайното решение да затвори трибуните на стадиона за следващото домакинство на „Берое“.
Причина за строгите мерки са ексцесиите, регистрирани по време на двубоя в Стара Загора. Ситуацията ескалира, след като привърженици на домакините хвърлиха предмет по посока на главния съдия, което бе последвано от незаконно нахлуване на терена от страна на фенове.
Тези инциденти се разглеждат като грубо нарушение на обществения ред и нормативните документи на Българския футболен съюз. Към момента от лагера на „Берое“ не са излезли с официална позиция относно това как ще се справят с наложените ограничения, но предстои отборът да изиграе следващата си среща пред празни трибуни, което е сериозен удар върху подготовката и психологическото състояние на тима в този етап от първенството.
Очаква се ръководството на клуба да предприеме мерки за засилване на мерките за сигурност по време на бъдещи спортни прояви.
Снимка: bta.bg








