Община Стара Загора потвърди участието си в дългокочакваната национална кампания „Да изчистим България“. Тази година инициативата, която цели да превърне страната ни в по-чисто и приветливо място за живеене, е насрочена за 6 юни, събота.
Част от „Седмица на бъдещето“
Тазгодишното почистване не е просто изолирана акция, а се явява важна част от „Седмица на бъдещето“. Тази мащабна инициатива е насочена към създаването на устойчиви общности, отговорно отношение към природата и осигуряването на по-качествен живот за гражданите.
От пресцентъра на старозагорската общината информират, че подготовката вече е в ход. За всички доброволци, които желаят да се включат в инициативата и да допринесат за по-чиста градска среда, са осигурени необходимите консумативи.
Включването на Стара Загора в кампанията демонстрира ангажираността на местната власт и жителите към екологичните каузи и за пореден път подчертава отговорността на гражданите към общото ни бъдеще.
Снимка: bta.bg








