Задълбочаване на диалога между София и Вашингтон
Министър-председателят Румен Радев проведе среща в Министерския съвет с Артър Милик, изпълняващ длъжността помощник държавен секретар по европейските и евразийски въпроси в Държавния департамент на САЩ. По време на разговорите акцент бе поставен върху стратегическото партньорство между България и Съединените щати.
Двамата обсъдиха задълбочаването на сътрудничеството в ключови сфери от взаимен интерес. Посещението на висшия американски дипломат е пореден знак за активния диалог между двете държави в контекста на сложната геополитическа обстановка.
„Обсъдихме важни въпроси от двустранния дневен ред, които затвърждават нашите съюзнически отношения“, посочват от правителствената пресслужба. Очаква се срещата да допринесе за надграждане на взаимодействието в сферите на сигурността, енергетиката и икономическото развитие.
Снимка: bta.bg








