Успех за българските плувци на „Купата на кмета“
Българските плувни таланти Петър Мицин и Габриела Георгиева завоюваха престижните купи при мъжете и жените на Международния турнир по плуване „Гран при Бургас – Купата на кмета 2026“.
Мицин, който се състезава за клуб „Вихрен“, показа отлична форма и завърши надпреварата с общ сбор от 2491 точки. В последния ден от състезанието 21-годишният плувец постигна убедителна победа и в дисциплината 200 метра свободен стил. Второто и третото място в общото класиране при мъжете заеха Дарен Кирилов от ПК „Доростол“ и представителят на Молдова Константин Малачи.
Състезанието в Бургас събра елитни спортисти от страната и чужбина, като за пореден път се утвърди като значимо събитие в спортния календар на морския град.
Турнирът за поредна година демонстрира високия потенциал на българските плувци, които в чест на домакините показаха завидна техника и издръжливост в басейна.
Снимка: bta.bg







