На 20 май в Бургас ще се проведе тържествена церемония, на която ще бъдат отличени 88 педагози от детски градини и училища в града. Събитието е посветено на предстоящия Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
Признание за професионализъм
Тържеството, организирано от Община Бургас, цели да отдаде заслужено внимание на учителите, постигнали високи професионални резултати през настоящата учебна 2025/2026 година. Избраните педагози ще бъдат наградени за своя неуморен труд и принос към развитието на образователната среда в региона.
Церемонията ще се състои в хотел „България“, където учителската общност в Бургас ще отбележи по тържествен начин значимостта на просветителската дейност в навечерието на 24 май.
Снимка: bta.bg








