Остро разочарование за българския пилот след състезателния уикенд в Канада
Българският пилот във Формула 2 Никола Цолов изрази силно огорчение от решенията на стюардите по време на състезателния уикенд за Гран при на Канада на пистата „Жил Вилньов“. Младият талант определи действията на официалните лица като „предателство“.
В неделната надпревара Цолов получи десетсекундно наказание, което го лиши от възможността да се класира в зоната на точките. Санкцията бе наложена заради пресичане на шикана на завои 13 и 14 при оспорвана битка за позиция с Оливер Гьоте.
„Предателство е единствената дума, която отразява чувствата ми в този момент“, заяви Цолов по повод развоя на събитията. Това не е първият инцидент с българския състезател през уикенда, тъй като той беше санкциониран и по време на спринтовата надпревара в събота, което също рефлектира негативно върху крайното му класиране и го извади от челната група.
Решенията на стюардите предизвикаха вълна от коментари сред феновете на автомобилния спорт у нас, като много от тях подкрепят българския пилот в мнението му, че наказанията са били твърде строги за условията на пистата „Жил Вилньов“.
Снимка: bta.bg








