Вицепрезидентът на Република България Илияна Йотова е на двудневно официално посещение в Азербайджан по покана на президента Илхам Алиев. В рамките на визитата си тя взема участие в ключовата Среща на върха на Световния градски форум, която се провежда в Баку.
Фокус върху устойчивото развитие на градовете
Основната тема на тазгодишното издание на форума е посветена на глобалното предизвикателство: „Жилищно осигуряване на света: Безопасни и устойчиви градове и общности“. Дискусиите са насочени към търсене на иновативни решения за задоволяване на жилищните нужди на населението, като същевременно се гарантира безопасността и екологичната устойчивост на градската среда.
От прессекретариата на президентската институция съобщиха, че в програмата на Илияна Йотова е предвидено официално изказване пред участниците във форума. Очаква се тя да акцентира върху опита на България и необходимостта от международно сътрудничество за изграждане на по-добри и устойчиви условия за живот в глобален мащаб.
Участието на вицепрезидента е пореден знак за активното партньорство между България и Азербайджан в широк кръг от сфери, включително и в обмена на опит при решаването на съвременните урбанистични предизвикателства.
Снимка: bta.bg








