Исторически успех за тима от Горна Оряховица
Хандбалният отбор на Локомотив (Горна Оряховица) затвърди доминацията си в българското първенство, печелейки своята трета поредна шампионска титла. „Железничарите“ стигнаха до трофея след категорично представяне във финалните плейофи срещу тима на Шумен 61.
В решителния финален сблъсък, игран до две победи, тимът от Горна Оряховица се наложи над своя съперник с 27:21 (15:9), оформяйки краен резултат в серията от 2:0 победи.
„Това е поредно признание за упоритата работа на целия екип и доказателство за високата класа на нашите играчи“, коментират привърженици на спорта след финалния съдийски сигнал. Отборът показва изключителна стабилност и постоянство, които ги правят непоклатими на върха в хандбалния елит на страната през последните три сезона.
В същото време в серията за третото място в шампионата, отборът на Спартак (Варна) също се справи безгрешно, надделявайки над Фрегата (Бургас) с 29:27 (10:14) в срещата, с което затвори серията с 2:0 победи и заслужено взе бронзовите медали.
Снимка: bta.bg








