Засилване на стратегическото сътрудничество между България и Гърция
Гръцкият министър-председател Кириакос Мицотакис пристига днес в София по покана на своя български колега Румен Радев. Очаква се основните теми в дневния ред на срещата да бъдат насочени към задълбочаването на двустранните отношения, които вече достигнаха ниво на стратегическо партньорство.
Според информация от пресслужбата на Министерския съвет, акцентът в разговорите ще бъде поставен върху реализацията на ключови планове за свързаност между двете съседни държави. Това включва както подобряване на транспортната и енергийната инфраструктура, така и ускоряване на сътрудничеството по проекти от общоевропейско значение.
„Мицотакис и Радев ще разгледат възможностите за разширяване на диалога в сферите на енергетиката, транспорта и икономиката, които са критични за регионалната стабилност и просперитет,“ отбелязват официални източници.
Визитата е пореден знак за трайния ангажимент на Атина и София към интензивен политически обмен и търсене на общи решения пред предизвикателствата, пред които е изправен регионът на Югоизточна Европа. Очаква се след официалните разговори лидерите да направят коментари относно напредъка по текущи съвместни проекти.
Снимка: Дневник








