Днес се поставя началото на мащабен инфраструктурен проект с ключово значение за Северна България – започва изграждането на участъка от Русе до Бяла, който е част от бъдещата автомагистрала „Русе – Велико Търново“.
Важна стъпка за свързаността
Общата дължина на новия участък е 40,14 километра. Строителството се очаква значително да подобри транспортната свързаност в региона и да повиши безопасността на движението по един от най-натоварените и опасни пътни участъци в страната.
По информация от Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ), на символичната първа копка на обекта ще присъстват официални лица, сред които министърът на регионалното развитие и ръководителят на Представителството на Европейската комисия в България Йорданка Чобанова.
Проектът е от стратегическо значение за развитието на икономиката в Северен централен район и за връзката със съседните държави през Дунав мост.
Снимка: bta.bg






