Бургас се прицели в престижното събитие
След историческата победа на България на тазгодишното издание на „Евровизия“ с хита „Bangaranga“ на DARA, амбициите за домакинство на следващия конкурс започнаха да растат. Кметът на Бургас официално изрази желание градът да приеме най-голямото музикално събитие в Европа.
„Нашият град притежава необходимата инфраструктура, опит в провеждането на мащабни фестивали и атмосфера, която може да превърне „Евровизия“ в незабравимо преживяване за цяла Европа“, се посочва в позицията от Община Бургас.
Инфраструктурна готовност
Според представители на общинската администрация, Бургас разполага с всички необходими логистични възможности за посрещане на хиляди делегати, чуждестранни медии и туристи. Градът вече доказа капацитета си при организиране на големи международни събития, което според местната власт е ключово предимство пред останалите претенденти.
Решението за това къде ще се проведе следващото издание на музикалния форум се очаква да бъде взето след обсъждане с Българската национална телевизия и Европейския съюз за радио и телевизия (EBU).
Снимка: Георги Пауновски








