Успешно представяне на българския национален отбор по бокс в Косово
Българският национален отбор по бокс записа пореден силен международен успех, завръщайки се с общо девет медала от престижния турнир „Лах Нимани“, провел се в Прищина, Косово. В 18-ото издание на надпреварата нашите таланти доминираха на ринга и за пореден път доказаха високата класа на българската боксова школа.
Под вещото ръководство на треньорите Александър Александров и Фикрет Ереджебов, националите ни показаха не само отлична физическа подготовка, но и високо тактическо ниво. Техните усилия бяха подобаващо оценени, като българската делегация получи и приз за най-добър отбор на турнира.
Сред отличилите се спортисти със златни медали се окичиха Георги и останалите медалисти, които донесоха радост на феновете на българския спорт. Доброто представяне в Прищина е поредно доказателство за правилната стратегия, която Българската федерация по бокс следва в развитието на подрастващите и младите таланти.
Успехът в Косово дава увереност на треньорския щаб и състезателите в подготовката им за предстоящите големи първенства през годината.
Снимка: bta.bg







