Пореден случай на телефонна измама е регистриран в Ловеч, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Жертва на престъпната схема е станала 83-годишна жена, която е била подведена от измамници.
Как е действала схемата?
Според информацията от полицията, инцидентът се е случил на 29 май. Около 11:00 часа жената е получила телефонно обаждане от мъж, който се представил за лекар от столична болница. Измамникът е убедил пенсионерката, че е лекуващ лекар на нейната внучка и че са необходими незабавни средства за продължаване на нейното лечение.
В състояние на силен шок, жената е изпълнила инструкциите на престъпника, събирайки всички налични пари, с които разполагала. По случая е образувано досъдебно производство, а разследващите работят по установяване на извършителите.
Полицията напомня за бдителност
От Областната дирекция на МВР в Ловеч отново отправят призив към гражданите, и най-вече към възрастните хора и техните близки, да бъдат изключително внимателни. Полицията никога не изисква пари по телефона под никакъв предтекст, свързан със спешни медицински интервенции или полицейски акции.
„При подобни обаждания незабавно прекъснете връзката и се свържете с близките си или сигнализирайте на телефон 112“, съветват органите на реда.
Снимка: bta.bg








